Further Up (na na na…) Static & Ben El i Pitbull. Hitowy schemat wraca.

22 stycznia 2020

Karnawał nam się rozkręca w coraz większym tempie niemalże z dnia na dzień. Kolejną gorącą informacją jest ta dzisiejsza premiera. Już po pierwszym przesłuchaniu utworu „Further Up (Na, Na, Na, Na, Na)” nasuwa się ciekawy wniosek. Czy znany nam schemat sprawdzi się i tym razem? Zapytacie pewnie o jaki schemat chodzi  w przypadku Static & Ben El with Pitbull?  O tym niżej.

 

 

Con calma” – ten hit wykorzystujący elementy starego sprawdzonego hitu „Informer” zrobił światową furorę, a u nas jest cyfrowym hitem 2019. Nic więc dziwnego, że znaleźli się kolejni chętni, aby wykorzystać sprawdzony schemat: bierzemy elementy (linię melodyczną) sprawdzonego hitu i dorabiamy do niego nową, dopisujemy słowa, wszystko najlepiej w rytm reggaeton. Oto „Further up”.

Tak teraz zrobili Static & Ben El with Pitbull tworząc „Further Up (Na, Na, Na, Na, Na)” co oznacza ni mniej ni więcej luźno tłumacząc w uniwersalnym na całym świecie eventowym języku „ręce do góry … i śpiewaj na na na na…” – prościej już chyba nie można. Ale po kolei.

 

 

 

Za produkcję kawałka odpowiadają Alvaro Rodriguez i Troy Scott znani jako Ten Towns Duo, jak również Yarden Peleg (Jordi). Duet Static & Ben El tworzą Leeraz Russo (Static) oraz Ben El Tavori (Ben El), a Jordi stale współpracuje z nimi producencko. Static & Ben El to weterani sceny – Static zaczynał występy na festiwalach muzycznych jako 15-latek, a Ben El to syn legendarnego izraelskiego wokalisty Shimshona „Shimiego” Tavori.

Ben śpiewał u boku ojca już po 14. urodzinach. Przełomowy dla duetu okazał się rok 2017, kiedy Static & Ben El otrzymali nagrodę ACUM dla najlepszych debiutantów. W lipcu 2019 zespół wystąpił dla tysięcy fanów w Tel Avivie podczas Coca-Cola WOW Festival.

Na scenie dołączył do nich J Balvin, by razem wykonać wspólny singiel „Tudo Bom”. Klip do kawałka ma ponad 59 mln wyświetleń, a łącznie klipy Static & Ben El na YT obejrzano ponad 433,3 mln razy.

W dorobku duetu znajdują się m.in. „Namaste”, „Zahav” czy wspomniane wcześniej „Tudo Bom”. Najnowszy singiel wpada w głowę od pierwszych sekund i niemała w tym zasługa gościnnego udziału Pitbulla.

Artysta znany jako „Mr. 305” lub „Mr. Worldwide” zyskał światowy rozgłos za sprawą takich hitów jak „Culo”, „I Know You Want Me”, „Time of Our Lives” czy „Hey Baby”. Współpracował z największymi gwiazdami muzyki rozrywkowej, m.in. Jennifer Lopez, Shakirą, Markiem Anthonym, Rickim Martinem czy Enrique Iglesiasem.

„Further Up (Na, Na, Na, Na, Na)” to pierwszy singiel wydany przez Saban Music Group, którą kieruje Haim Saban, założyciel Saban Entertainment (m.in. „Power Rangers”).

 

„Here Comes the Hotstepper” to utwór napisany wspólnie i nagrany przez jamajskiego artystę dancehall Ini Kamoze. Został wydany jako wiodący singiel z jego albumu „Here Comes the Hotstepper” z 1995 roku, a także ścieżka dźwiękowa do filmu „Prêt-à-Porter”. Najbardziej znany jest ze swojego refrenu „na na na na na …” samplowanego z jeszcze innego utworu, bo Cannibal & the Headhunters z „Land of a Thousand Dances”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

źródło:

dodał:

NEWSY

POWRÓT